top of page

MOTUL MX RACING BENÁTKY

MOTUL RACING CUP 2023 – BENÁTKY NAD JIZEROU, 3. 6. 2023

Celkem 149 jezdců se dostavilo k přejímce 4. závodu seriálu, který se konal v tuto sobotu na známé trati KBEL v Benátkách. Poněkud mě překvapila neúčast několika předních jezdců seriálu. Pochopitelná byla neúčast Matěje Lašťovičky (tř. 65 ccm), který si zlomil ruku na MMČR juniorů ve Vranově a bude tak mimo závody několik týdnů, nebo Jaroslava Strnada – (tř. MX2L), který minulý týden bral antibiotika. Ale proč třeba nepřijeli Tomáš Hanzlík (o 2 body druhý ve tř. HMX1), David Exenschläger (druhý ve tř. HMX2), David Hroch (třetí ve tř. 65 ccm), Roman Skalka (třetí ve tř. VET40+), Matěj Macháček (druhý ve tř. MX1R), nebo Rudolf Weschta a Jonáš Nedvěd (první a třetí ve tř. MX1L), tak to je mi opravdu záhadou….

Počasí při závodech bylo ideální – slunečno a teplota 20°C. A tady byl zřejmě ten pověstný kámen úrazu. Pořadatelé nestačili kropit trať, a tak se jezdilo ve velmi těžkých podmínkách, chvílemi na hranici regulérnosti. Prášilo se tak, že někdy nebylo vidět ani pár metrů před sebe. Je jen zázrakem, že došlo „pouze“ ke čtyřem, naštěstí lehčím, úrazům.

Samostatnou kapitolou v Benátkách je občerstvení pod názvem „Grilovaná bašta“, které bylo vždy mezi občerstvovacími zařízeními seriálu I. A cenová skupina. Grilovanou kýtu (130 gramů, prakticky bez chuti, vysušenou), 2 krajíčky nepříliš čerstvého chleba, okurku a malou limonádu si zde můžete pořídit za pouhých 180, -Kč. Zřejmě to ale bude asi tou inflací….

Dále už to lepší: Časomíru svěřil pro dnešek Fanda Boček svým dvěma „girls“ a bylo to jako vždy perfektní. No a o klucích za mikrofonem (Míra s Petrem) jsem snad už řekl vše. Zábavní, přesní a vtipní – na to jsme si už zvykli. Jen mě napadá, zda by díky tomu, jak jsou sehraní, neměli vytvořit v rozhlasu nějakou tu ranní show jako byla kdysi dvojice Pokorný – Ondráček pod názvem „Těžkej Pokondr“. Ale ono by si jim asi nechtělo tak brzo vstávat… Kdyby ale přece, tak bych si dovolil jim navrhnout umělecký název – nabízí se třeba „Lehký Simaršál“

A nyní k závodům:

Hobby MX2 + VET 40+

Dnes se začínalo těmito spojenými kategoriemi. Ve tř. HMX2 suverénně kraloval lídr Dominik Valter, který zvítězil v obou jízdách a nechal za sebou spoustu jezdců z kat. VET40 kteří sedlali stroje třeba i 4x silnější. Druhý skončil Josef Oláh a třetí Matěj Prokop. Ještě bych chtěl vyzvednout výkon jediné dívčí účastnice Daniely Feglarové, která má letos skvělou formu a celkově se umístila na vynikajícím 6. místě (!!!), když za sebou nechala celkem 14 svých mužských soupeřů. Dani – SUPER!!!

Třídu VET40 opanoval dvojnásobným vítězstvím Eda Těšínský. 2x druhý byl i Martin Brádka a 2x třetí skončil rovněž Tomáš Petermann. Dosavadní lídr seriálu Jindřich Sedlák skončil dnes na 4. místě.

Hobby MX1:

Obě jízdy skončily naprosto stejně v následujícím pořadí: 1. Jiří Vozáb, 2. Ondřej Halbich a 3. Jan Rieger. Průběžně vedoucí seriálu Michal Štochl dojel na 5. místě.

VET50+ a VET60+

V kategorii tzv.“mladších“ 2x vyhrál lídr Rosťa Hlaváček vždy před Jaroslavem Ficencem. Třetí místo obsadil Miroslav Kurka.

V těch „nejstarších“ zvítězil celkově Jaroslav Potůček, i když ve druhé jízdě ho pokořil Pavel Nový, který skončil celkově na 2. místě a upevnil si tak svoje průběžné seriálové vedení. Třetí celkově byl Ladislav Smolík.

65 a 85 ccm:

Ve slabší třídě se dosavadní lídr Ondra Dražský musel sklonit před výkony Tadeáše Fíly (1. místo) a Matyáše Malíka (2. místo) a skončil „až“ na 3. místě

V silnější třídě nebylo co řešit: Při neúčasti S. Pojara asi nikdo nepochyboval o vítězství, v současnosti 2. jezdce v MMČR juniorů, Adama Hrušky, který naprosto splnil očekávání, zvítězil v obou jízdách a kromě druhého v pořadí, Tadeáše Bubeníka, všem ostatním jezdcům „nadělil“ 1 kolo (!!!). Třetí v pořadí skončil stále se lepšící Vojta Kuthan. Pochválit bych chtěl i nejlepší dívku Viktorii Vovsovou, která si od kluků nenechala nic líbit, rvala se s nimi jak lvice a skončila celkově na velmi pěkném 5. místě.

MX2 a MX1:

Dosavadní vedoucí jezdec seriálu v kat. MX2R Zdeněk Vitner uhájil svoje postavení 2. místem před svým bratrem Tomášem, který skončil třetí. Oba dva „bráchy“ ale dnes „pojezdil“ skvěle jedoucí Eda Těšínský.

V kat. MX2L při neúčasti Jaroslava Strnada se zdál být jasným favoritem Allan Neubauer, který se ale dnes musel sklonit před uměním Petra Rathouského. „Pedro“ se po svém zranění dostává znovu do formy a dnes byl pro Allana nepřekonatelnou překážkou. Třetí vždy končil Michal Ubl.

V MX1R skončily obě jízdy stejně a to tak že 1. byl Petr Fojtík, 2. Matyáš Janda, 3. Jiří Ernest, 4. Jakub Zelinka (dosavadní lídr) a 5. Josef Zeithamer.

V MX1L exceloval rovněž po vleklém zranění navrátivší se Kuba Mencl (2x první) před Michalem Bártou (2x druhý) a Standou Šaškem (2x třetí).

Tak to je všechno a doufám, že se všichni opět sejdeme ve zdraví na 5. závodě, který se bude konat zhruba za měsíc (8. 7. 2023) v západočeských Dobřanech. Těšíte se jako já?

Všechny moje další fotky najdete kliknutím na tento odkaz:Benátky 65_+_85
.pdf
Download PDF • 365KB

Benátky HOBBY_MX2_+_VET_40
.pdf
Download PDF • 480KB

Benátky MX2_+_MX1
.pdf
Download PDF • 438KB

Benátky VET_50_+_VET_60
.pdf
Download PDF • 409KB

Benátky HOBBY_MX1
.pdf
Download PDF • 370KB

SC_Serial_65_ccm
.pdf
Download PDF • 72KB

SC_Serial_85_ccm
.pdf
Download PDF • 71KB

SC_Serial_HOBBY_MX1
.pdf
Download PDF • 80KB

SC_Serial_HOBBY_MX2
.pdf
Download PDF • 79KB

SC_Serial_MX1
.pdf
Download PDF • 70KB

SC_Serial_MX1_lic
.pdf
Download PDF • 73KB

SC_Serial_VET40
.pdf
Download PDF • 74KB

SC_Serial_VET50
.pdf
Download PDF • 77KB

SC_Serial_VET60
.pdf
Download PDF • 71KB

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page